sobota, 25 sierpnia 2012

Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway w Toruniu

Międzynarodowy Festiwal Światła SKYWAY (International Light Festival SKYWAY) - cykliczne widowisko, odbywające się od 2009 roku w sierpniu w Toruniu.
Organizatorem festiwalu jest Toruńska Agenda Kulturalna. Skyway jest widowiskiem plenerowym, polegającym na wykorzystania obiektów architektonicznych Torunia (m.in. Brama Klasztorna, Collegium Maximum, Fosa Zamku Krzyżackiego, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu) jako elementów instalacji świetlnych. Wiodącą tematyką prezentowanych prac jest niebo oraz astronomia.

źródło: Wikipedia

Widziadło świetlne - Łuk Cezara

Fuleren - Fosa zamkowa

Trzymając zachód słońca - Ulica Ciasna

Fontanna CosmopolisŻabka - w tle Pozytywnej Partyzantki Świetlnej Energizer - Dom Harcerza, Rynek Staromiejski

Gwiazdy - Collegium Maximum

A tutaj filmik z projekcją...8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe te projekty świetlne. Atrakcją jest widzenie tego na żywo, ale zdjęcia też stanowią przedsmak atrakcji.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj widziałam, świetne, wyjątkowe. Toruńskie zdecydowanie piękniejsze widowisko niż to które widziałam w w Wilanowie. Robi wrażenie. Zdjęcia wyszły Ci, choć obrazy zmieniały się tak szybko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z Mężem miałam tylko 30 min. na zwiedzanie starówki :) więc widziałam tylko zachód słońca na Ciasnej i efekty świetlne na Collegium Maximum i te były fantastyczne :) Twoje fotki świetnie to pokazją. Nie miałam pojęcia, że tak dobrze da się to uchwycić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też żałuję, że nie zdążyłam obejrzeć wszystkiego, w przyszłym roku na pewno tego nie odpuszczę...pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Też widziałem na swoim podwórku :) Piękna gra światła i cieni. U Ciebie wygląda znakomicie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń